Zróbmy sobie lato

Jakie lato jest, każdy widzi. U nas lipiec jak z czytanki w elementarzu. Słońce, żar sączący się z nieba i ludzie pozdrawiający się serdecznym „&%$@# kiedy ten upał wreszcie się skończy?”.  Za tydzień, te same osoby zaczną witać deszczowy dzień radosnym „&%$@# kiedy w końcu zrobi się ciepło?”. Cytując klasyka: sorry, taki mamy klimat. Nie ważne jak lato jest, tak czy inaczej czekaliśmy na nie cały rok więc warto je celebrować i jak lata nie ma można je sobie zrobić. A jak? A upichcić, tutaj macie przepis.

babeczki owocowe
pyszne kalorie

Przyznam się, że w związku z tym, że lubię sobie czasem skrócić drogę w cukierni kupiłam podkłady z ciasta kruchego, ale jeśli Wy chcecie postąpić bardziej ambitnie, możecie wykorzystać na przykład ten przepis.

Do kremu potrzebujemy uzupełnić lodówkowe zapasy o:
pół kostki masła
50 ml śmietanki kremówki
tabliczkę białej czekolady
opakowanie serka mascarpone, jakieś 250 gram

Do tego owoce – takie, jakie lubicie, ja wybrałam maliny, czarną porzeczkę i nektarynkę

Wykonanie:

W garnku rozpuszczamy masło i czekoladę, dodajemy kremówkę, po czym czekamy aż się ostudzi do temperatury pokojowej. Całość wlewamy do miski, dodajemy mascarpone i miksujemu na gładką masę (ale nie za długo, bo się zważy).
Gotowy krem nakładamy do tartaletek i ozdabiamy owocami (im więcej, tym lepiej).

W ten sposób bez względu na pogodę mamy małe kawałki lata na talerzu. A jeśli dla odmiany będziecie chcieli zrobić sobie zimę… wystarczy zamienić maliny na mandarynki z puszki i też będzie pysznie. Przy okazji, produkt zawiera gluten, cukier i dużo szczęścia. Smacznego

Pyszny przepis
ponieważ babeczki zawierają owoce, możemy uznać je za sałatkę i jeść bez wyrzutów sumienia

2 Replies to “Zróbmy sobie lato”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *