Alternatywa dla spaceru

Wierzcie lub nie, życie na macierzyńskim jest dość monotonne. Drzemki, spacerki, karmienia, cały dzień i noc, w różnych konfiguracjach. Wszystko to sprawia, że zanim się człowiek obejrzy, zaczyna odruchowo bujać wózek z zakupami, stojąc przy kasie w osiedlowym warzywniaku, a na pytanie „co u ciebie” przychodzi mu do głowy jedynie konsystencja ostatniej kupki dziecka (serio, innych ludzi to nie interesuje).

Czas urlopu macierzyńskiego naprawdę nie musi być okresem, w którym jedynych rozrywek dostarcza mały, marudny człowieczek. On dopiero co się urodził, nie wymagajmy od niego zbyt wiele. Żeby nie zwariować, warto sobie to słodkie macierzyństwo jakoś urozmaicić, a ponieważ malucha nie da się spakować w plecak i wysłać na kolonie, dobrze jest to urozmaicanie wpleść jakoś w codzienne spędzanie czasu z dzieckiem. Jako świeżo upieczona matka pierworodnego Jeremcia, uświadomiłam sobie jedno, bycie mamą małego mężczyzny zobowiązuje. Chłopaki latają za piłą, wchodzą na drzewa, śmietniki i w zasadzie na wszystko inne na co da się wejść i spaść
z tego z hukiem, poza tym biegają, skaczą, jeżdżą na czym popadnie i ogólnie interesują się sportem. Matka chłopaka oczywiście może być osobą bez grama kondycji, pokrzykującą za biegnącym 20 metrów przed nią dzieciem, ale szczerze? Ani to fajne, ani przyjemne, a już na pewno najmniej bezpieczne. Dlatego czas najwyższy powiedzieć po ciążowym kilogramom, że było miło, spędziliśmy razem fajne chwile, ale dalej nie ma sensu ciągnąć tej znajomości i wziąć się za siebie z przytupem. Żeby jednocześnie Malutki miał coś z tego, poza bardziej wysportowaną matką, sport uprawiamy razem (czym skorupka za młodu…).

Wózek Anex Sport
lato w mieście tez może być fajne

A razem można robić dużo fajnych rzeczy, co kto lubi, ja na ten moment wybrałam rolki, jako alternatywę dla zwyczajnego spaceru. Ja jadę na rolkach, Jeremcio jedzie swoim czterokołowcem a wszystko w pięknych okolicznościach przyrody z pachnącą lipą w tle. A czy Wy macie jakieś pomysły, w jaki sposób można razem spędzać czas w nieco mniej konwencjonalny sposób?

pomysł na lato
Park pod miastem

 

One Reply to “Alternatywa dla spaceru”

  1. Proste nauczanie na miesnie klatki piersiowej uprawiaj w palacu, na slabym podlozu. Usiadz na posadzce oraz wyprostuj plecy. Nogi zgin w kolanach. Unies dlonie nad glowe, dalej w niedalekim tempie rozkladaj ramiona na konce. Mozesz tez zginac i poprawiac ramiona naprzemiennie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *